POPÜLER OLMANIN ALTIN YOLU

POPÜLER OLMANIN ALTIN YOLU: INSTAGRAM BEĞENİSİ SATIN ALMAK

Günümüzde popülerlik hem maddî hem manevî açıdan çok önemlidir. Manevî açıdan önemi; insanın egosunu tatmin etmesi ve hoş vakit geçirmesiyle ilgilidir. Sosyal medyada takipçisi, beğenisi yani kısaca etkileşimi çok olan bir insan kendini daha mutlu hissedebilir. Bu yönüyle sosyal medya, insanların yalnızlıklarını azaltır ve can sıkıntılarını da yok eder. Hatta sosyal medyanın yaygınlaştığı yıllarda insanlar genellikle ilkokul arkadaşlarını bulur, hasret giderir, eski günleri yâd ederlerdi. Bugünlerde de sosyal medya tanımadığımız insanları tanımak, onlar hakkında bir fikir edinmek amacıyla kullanılabiliyor.

 

Sosyal Medya ve Popülarite

Yeni tanıştığımız bir insanla aynı ortama gireceksek eğer sosyal medya paylaşımlarını inceleyerek o kişinin ilgi alanları ya da kişiliği hakkında izlenim edinebiliyoruz. Tabi bu da insan ilişkilerini geliştirmede büyük bir rol oynuyor. Maddî açıdan önemi ise, günümüzde artık sosyal medya aracılığı ile para kazanmanın artmasındandır. Reklamcılık sektörü büyük ölçüde sosyal medyada yerini almıştır. Belli bir takipçi ve beğeni sayısına sahip olan fenomen kişiler, markalar ile anlaşarak bu markaların reklamlarını yapmaktadırlar. Bu markalar; tekstil, kozmetik, ilaç, gıda, turizm, konaklama, eğitim vb. ürün ve hizmetlere aittir. Bir firmanın reklamını yaparken link koyarak kişileri yönlendirmek için ise en az on bin takipçiye sahip olmak gerekir. Bazen reklama koyduğunuz linkler size özel olur bunun sebebi yönlendirdiğiniz insan sayısı kadar komisyon almanızdır. Bazen bu reklamları kendiniz için yapabilirsiniz. Örneğin; bir işletmenin sahibisinizdir ve sosyal medya hesabınıza işletmenizle ilgili paylaşımlar koyarak insanların dikkatini çekmeyi amaçlayabilirsiniz.

 

Bol Bol Takipçi ve Beğeni

Sosyal medya aracılığı ile hoş vakit geçirmek ya da para kazanmak için takipçi ve beğeni sayısının çok olması gerekir. Bunun yolu ya insanların dikkatini çeken, hayran olduğu ve zaten koşulsuz takip etmek istediği birisinizdir ya da bunu cüzi bir miktar karşılığında sağlarsınız. Beğeni sayısının ve yorumların yani gönderi etkileşiminin çok olduğu bir hesap Instagram’ daki keşfet kısmına daha rahat düşebilir ve bu da sizin daha rahat büyümenizi sağlar. Günümüzde her şeyin sosyal medya ile yönetildiğini düşünürsek beğeni satın alma işlemi de gayet önemlidir. Ayrıca çok basittir. Bu işlemleri basitçe yapabilmeniz içi sistemimizi kolaylaştırdık.